аффтар

Сучасна українська література

Previous Entry Share Next Entry
«Карпатська мантикора»
:)
v_yeshkilev wrote in ukr_lit
З 21 по 24 липня 2011 року в Карпатських горах відбудеться Перший Міжнародний фестиваль української метареалістичної літератури «Карпатська мантикора». Письменники, літературознавці, перекладачі, видавці та ентузіасти фантастики, фентезі, альтернативної історії та магічного реалізму зберуться для широкого обговорення актуальних проблем, тенденцій і шляхів розвитку метареалістичної літератури на теренах Центральної і Східної Європи.
В програмі Першого фестивалю – доповіді і повідомлення учасників, презентації альманаху «Мантикора», Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ) і сайту «Зоряна фортеця», нагородження переможців літературного конкурсу «Золота мантикора». Плюс цікаві дискусії, неформальне спілкування, відвідування карпатських Місць Сили та відпочинок у найживописнішому місці Високих Карпат.
Учасниками фестивалю будуть визнані метри і подвижники метареалістичної літератури з України і Росії.
Так вже повелося, що метаісторична література й тепер, на початку ХХІ століття, залишається такою собі «попелюшкою літератури». Принаймні, жодний фантаст або автор фентезі поки що не отримав Нобелівської премії. В Україні, де літературу все ще вважають додатком до суспільно-політичного процесу, фантастика тим паче перебуває на правах «розважального чтіва». Високочолі літературні експерти рідко сходять до уважного та позитивного оцінювання сайєнс-фікшн або ж фентезі. Більше пощастило творам в жанрах альтернативної історії і магічного реалізму. Напевне тому, що сучасне суспільство з гіпертрофованим пієтетом дивиться у власне минуле, а в магічному реалізмі знаходить дорогі серцю етнографічні мотиви. Організатори «Карпатської мантикори» вважають, що настав час віддати належне майбутньому. Людство стоїть перед новими викликами і література намагається своїми методами і засобами зрозуміти глибину і характер цих викликів. Попередити про небезпеку, накреслити шляхи виходу з можливих глухих кутів історичного розвитку техногенної цивілізації, вузько обумовленої потребою споживання.
Про це й не лише про це йтиме мова під крилами Карпатської мантикори.

Оргкомитет: Я, Наталка Щерба и Ольга Деркачова. Очікуються знамениті гості і просто хороші хлопці. Запрошуєм фанів метареалістичної літератури. Участь в банкеті – внесок 200 гривень з одного фанського носа. Презентуємо альманах «Мантикора». Банкет відбудеться в фешенебельному готелі «Коруна» в Татарові (гори, сосни, гранітні скелі, чаклуни и чупакабри в надлишковій кількості плюс сауна, смачнийй банош і етносувеніри).

21 липня відбудеться:
- 11.00 – прес-конференція для журналістів;
далі:
- презентація Альманаху «Мантикора»,
- презентація ВОЛФ (Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики), презентація «Зоряної Фортеці»,
- ланч та фуршет.
Також кожному з присутніх журналістів буде подаровано примірник Альманаху «Мантикора».
Відкриття фестивалю відбудеться на Лейбовій Горі. Виїзд від готелю «Надія» о 10.00.
Просимо підтвердити свою участь до 18 липня до 12.00 у зв’язку з обмеженістю місць в автобусі.
Контактна особа – Ольга Деркачова тел.: 0671556730, ел.адреса: olga_derkachova@ukr.net

?

Log in

No account? Create an account